Ślepy i głuchy sługa Jehowy


1 sierpnia 2015

Kto jest ślepy, jeżeli nie mój sługa,
i kto jest głuchy jak mój posłaniec,
którego wysyłam?
Kto jest ślepy jak ten, który otrzymał
zapłatę, albo ślepy jak sługa Jehowy?Ktoś na fejsbóku w grupie "Świadkowie Jah." (do niedawna Świadkowie Jahwe) zapodał taki news:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/australia-sledztwo-ws-molestowania-dzieci-przez-swiadkow-jehowy,563596.html

O tym, że w Australii trwa zakrojone na dosyć szeroką skalę śledztwo w sprawie pedofilii oraz ukrywania sprawców tych przestępstw wśród Świadków Jehowy. Sprawa jest zresztą głośna nie od dzisiaj, bo nawet kilka lat temu miejscowi (tj. australijscy) Świadkowie pisali petycje do Ciała Kierowniczego w tej sprawie, aby w końcu ktoś się tym łaskawie zajął jak trzeba. W USA CK musiało wypłacić grube miliony odszkodowań w podobnych sprawach. W tym celu musiano nawet wystawić na sprzedaż budynki "poświęcone Jehowie" (zatem biblijnie niesprzedawalne) bowiem odszkodowania były ogromne. W jednym rekordowym wypadku sięgnęło łącznie $28.000.000 zasądzonych w Kaliforni w sprawie Candace Conti w 2012 roku.

Nie mniej jednak, najciekawsze są komentarze jakie się pojawiły w związku z tą informacją.

Zacytuję same wypowiedzi, aby nie tykać personalnie osób, które w sumie nie są niczemu winne, po prostu mają silną wiarę i zaufanie do Organizacji...

(pisownia oryginalna)

"Witajcie. Dzis sie pojawilo cos takiego szkalujace Organizacje Jehowy !"

"Zaufajmy Jehowie,jeśli naprawdę są jednostki które dopuściły się tego,ich problem. (...) Szatan krąży jak ryczacy lew,chce nas odciągnąć od Jehowy na wszelkie sposoby.nie załamujmy się bo ktoś popełnił grzech bądź ktoś szlakuje organizację by nas zniechęcić."

"zgadzam sie, szatan nie bedzie nas oszczędzał szczególnie w ostatnich dniach kiedy ma tak mało czasu! Skupiajmy sie teraz na sprawach związanych z organizacja a nie na czytaniu takich bzdur:) "

"To prawda nie czytać takich bzdur szatan wie co robi ale zostało mu niewiele czasu a my musimy być silni by nie dać się zwieść temu niegodziwcowi"

"Przeczytałam kawałek i nawet dalej nie patrzę... Nie warto bracia czytać takich rzeczy, skupiajmy sie na budujących rzeczach!"

"Jasne ze pewne zeczy sa wyolbrzymione i Bracia z dzialu Prawnego pewnue juz podejmuja kroki zaradzcze by nie szargac Imieniem Jehowy "

"Na pewno,troszkę czasu im potrzeba żeby te kalumie odegnac"

"Kochani,świat nie będzie nas oszczędzał"

"No właśnie do sądu z takimi bajkopisarzami"

"Wszyscy nas znają ze przestrzegamy prawdziwie najwyzszych zasad moralnych-ale nie dziwia nas takie komentarze.KTO ZA TYMI KLAMSTWAMI STOI ????"


Koniec cytatów.

Komentarze byłyby zapewne totalnie różne, gdyby sprawa dotyczyła innego kościoła, np. katolickiego. Oooo! To wówczas informacja byłaby prawdziwa, wręcz najprawdziwsza na świecie, a każdy z tych komentatorów dałby upust swoim wyobrażeniom o szatańskości KK i niegodziwości duchownych. Oczywiście z wzajemnością - bowiem u katolików (i innych) działa to dokładnie w odwrotną stronę

Na szczęście pojawił się też w miarę rozsądny komentarz - co bardzo budujące jest napisany przez najmłodszego uczestnika dyskusji:

"to chamstwo(przepraszam za sformułowanie) ,że twierdzą że istnieje powszechna praktyka ukrywania takich incydentów .Nie można przez paru niegodziwych ludzi którzy robią takie okropieństwa brać pod kreskę wszystkich Świadków Jehowy.to jednocześnie dowód na to że szatan próbuje przeszkodzić naszej organizacji.My ludzie , nie doskonali - jesteśmy istotami które się mylą ale takie sytuacje nie podobają się Jehowie więc każdy przypadek pedofilij należy zgłosić do starszych a następnie na policje -TO NASZ CHRZEŚCIJAŃSKI OBOWIĄZEK."

A więc, nie traćcie ducha - w młodzieży otucha!

Niestety, reszta to dorośli ludzie, a takie banialuki piszą. Po prostu żenada. Nawet nie przejdzie im przez myśl, że to ustrój panujący w zborach oraz kierownictwo jest winne temu, ze imię Jehowy jest szkalowane. Gdyby takie sprawy załatwiano inaczej, nie byłoby takich problemów. Australijski oddział Świadków - o ile dobrze pamiętam - wsławił się kilka lat temu tym, ze gremialnie z góry odmówił współdziałania z władzami w monitorowaniu i zapobieganiu takim przypadkom. To zbory tuszowały sprawy, a teraz się dziwią że jest afera na całego. Te komentarze pokazują, że ci ludzie kompletnie nie rozumieją, kto i jak szkaluje imię Jehowy - to jest bardzo przykre, bowiem sami siebie takim podejściem zaślepiają. Zakładają mianowicie z góry, że takie oskarżenia są wyssane z palca, że to robota Szatana, oraz, że kierownictwo jest nieskazitelne, nieomylne i odporne na wszelkie szatańskie podszepty. To bardzo zwodnicze rozumowanie, bowiem Biblia podaje coś zupełnie innego.

Szatan zawsze był najbardziej aktywny tam, gdzie było 'najczystsze wielbienie'.


- Znalazł dostęp do doskonałych aniołów w niebie, których zwiódł.
- Znalazł dostęp do doskonałych ludzi - których zwiódł.
- Znalazł dostęp do 'Organizacji Jehowy' - Izraela - założonej przez Jehowę osobiście, w wyniku czego Izraelici cały czas popadali w odstępstwo.
- Znalazł dostęp do Chrześcijan - organizacji założonej przez samego Syna Bożego - których jak sami głoszą zwiódł bardzo.
- Znalazł dostęp do apostołów (!) - Piotr się zaparł, Judasz zdradził, a reszta się rozpierzchła.
- Próbował nawet skusić do złego doskonałego Jezusa, jednorodzonego Syna Bożego i wcale nie czuł się za słaby na to, bo inaczej by nawet nie próbował.

A ci ludzie naiwnie sądzą, że Ciało Kierownicze oraz Organizacja założona i kierowana przez zwykłych ludzi jest odporna na takie zagrywki! Co za bezmyślność! W takim układzie, Szatan może zasiać dowolne zwiedzenie, bowiem nikt nigdy się nie pokapuje, zakładając, że zawsze wszystko jest idealne i tak jak być powinno. Ergo, tacy cokolwiek poczciwi, ale bardzo naiwni ludzie, sami siebie zwodzą.

Życie w takiej ułudzie czasami kończy się tragicznie, gdy ktoś orientuje się, ze utopia którą sobie wyobraził, nie jest taką jaką by chciał aby była. Gdy Złoty Cielec pod postacią CK spadnie w oczach takiej osoby z piedestału, to kończy się to bardzo źle: na ogół smutno albo śmieszno. Ludzie się gorszą, popadają w jeszcze gorsze odstępstwo, zaczynają wierzyć w totalne brednie, albo tracą wiarę w ogóle. Za przykład takiego efektu służą tysiące exów, którzy tak właśnie skończyli - niestety, szeregowi świadkowie nie są w stanie uczyć się na tych przykładach. Jest nawet gorzej, bo nikt z tych osób świadomie nie chce sobie zdać sprawy z powagi takiej sytuacji, wynikającej ze złego podejścia do sprawy.

Sprawdzają się na takich osobach słowa Izajasza:

"Słuchajcie, głusi, a wy, ślepi, popatrzcie, by zobaczyć. Kto jest ślepy, jeżeli nie mój sługa, i kto jest głuchy jak mój posłaniec, którego wysyłam? Kto jest ślepy jak ten, który otrzymał zapłatę, albo ślepy jak sługa Jehowy? Należało zobaczyć wiele rzeczy, ale ty nie patrzyłeś. Należało mieć otwarte uszy, lecz ty nie słuchałeś".

No chyba, ze nie są sługami Jehowy, albo
za sług Jehowy uważają jakąś inną grupę?

Oczywiście, takie sytuacje bywają w każdej religii, nie mniej, w Organizacji Jehowy, która ma być przeciwieństwem tych wszystkich babilońskich, zaszatanionych wersji 'nominalnego chrześcijaństwa' - jak to nazywają - miało i powinno być inaczej. Niestety nie jest, co samo w sobie jest wymowne i powinno dać członkom Organizacji do myślenia. Myślenia, którego niestety tak często brakuje, a jak już się pojawia, to skutki są gorsze niż gdy go brakło.

Powinno być inaczej, zwłaszcza ze względu na fakt, że struktura religijna stworzona przez Towarzystwo Strażnica, szczyci się noszeniem Świętego Imienia Bożego w nazwie. Niestety, wyznawcy, wolą udawać, że żyją w "duchowym raju" i że żadne zło wśród nich nie ma miejsca.

Cytując Szawła Pawła z Tarsu: "Gdyż „imieniu Bożemu bluźnią z waszego powodu między narodami”, tak jak jest napisane".

Zatem, Świadkowie, do jasnej anieli, weźcie się i zróbcie coś z tym! No chyba, że chcecie, być tymi sługami Jehowy z Izajasza robiąc antyrenomę Imieniu Bożemu, tak jak napisane jest przez apostoła Pawła, żyjąc w ułudzie i wypisując takie androny jakie zacytowałem był powyżej...

Ceterum censeo Meccam delendam esse.
- Rethel

Mówi jak napisano!